Карти пам'яті Secure Digital Memory

Наша ціна: n/a
 

Обговорити цей продукт

(0 думок)

Наявність на складі: ні

Secure Digital Memory Card (SD) - це довготривалий формат карт пам'яті (флеш-пам'ять), розроблений SD Association (SDA) для використання в портативних пристроях. На сьогоднішній день широко використовується в цифрових фотоапаратах і відеокамерах, мобільних телефонах, КПК, комунікаторах і смартфонах, електронних книгах, GPS-навігаторах і в деяких ігрових приставках.

Існують чотири покоління карт пам'яті даного формату, що розрізняються за можливе об'ємом даних (сумісні зверху вниз):

SD 1.0 - від 8 МБ до 2 ГБ;
SD 1.1 - до 4 ГБ;
SDHC - до 32 ГБ;
SDXC - до 2 ТБ.

Про формат [ред | правити вікі-текст]

Пристрій SD-карти: U1 - контролер, дві мікросхеми знизу - пам'ять. Контактні майданчики розташовані на зворотному боці плати.
Цей стандарт був введений в серпні 1999 році фірмами Panasonic, SanDisk і Toshiba на основі MMC-карти і став галузевим стандартом. У 2000 році на CES компаніями Matsushita, SanDisk і Toshiba було оголошено про створення SD Card Association.

SDHC [ред | правити вікі-текст]

Карта SDHC Class 6
SDHC (англ. Secure Digital High Capacity) - змінна карта флеш-пам'яті, яка задовольнить специфікації SDA 2.00, введеної SD Card Association. SDHC став розвитком формату SD, успадкувавши більшість його характеристик.

Потенційний максимальний обсяг карт SDHC збільшений до 32 ГБ. Як правило, для зберігання інформації на картах цього типу використовують файлову систему FAT32 (для SD використовувалася FAT16 / 32).

Сумісність [ред | правити вікі-текст]
Карти SDHC не сумісні з пристроями, спочатку розрахованими тільки на SD-карти. Ключовим нововведенням для SDHC-карт, що дозволило їм перевершити обсяг в 4 ГБ, стало введення посекторного адресації (аналогічно жорстких дисків), в той час як звичайні SD-карти мають побайтное адресацію (як оперативна пам'ять) і, відповідно, при 32-розрядному адресу можуть мати обсяг не більше 4 ГБ.

Деякі пристрої (кардрідери, комунікатори та ін.), Розраховані на роботу тільки з картами SD, після зміни програмного забезпечення можуть «навчитися» працювати з SDHC, якщо апаратна підтримка даних карт була передбачена виробником.

Також слід звертати увагу на версію реалізації карти SD (SD 1.0 або SD 1.1). Якщо її планується використовувати в старому пристрої, що підтримує карти пам'яті об'ємом до 2 ГБ, переконайтеся, що вона виконана у версії 1.0, а не 1.1, інакше будуть виникати збої при форматуванні і при заповненні карти пам'яті інформацією.

SDXC
У 2009 році на CES SD Association представила новий стандарт SDXC (англ. Secure Digital eXtended Capacity), що підтримує карти об'ємом до 2 TБ і використовує файлову систему exFAT.

Також в новій специфікації доданий четирёхбітовий режим передачі даних для карт SDHC і SDXC - т. Зв. шина UHS (Ultra High Speed) зі швидкістю передачі до 312 Мбайт / c. Карти пам'яті з шиною UHS також сумісні зі звичайним режимом передачі.

Пристрої з підтримкою SDXC забезпечують підтримку карт попередніх стандартів SD і SDHC. Карти SDXC об'ємом 64 Гбайт і більше можна використовувати в пристроях SDHC (читати з них і записувати на них інформацію), якщо вони відформатовані в файлову систему FAT32 [1].

Підтримка операційними системами [ред | правити вікі-текст]
SDXC-карти використовують запатентовану файлову систему exFAT, розроблену компанією Microsoft. Офіційно підтримка кардридеров і карт стандарту SDXC заявлена для Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8 і Windows 10. Для підтримки exFAT в Windows XP існує оновлення KB955704. У зв'язку з припиненням підтримки Windows XP оновлення може бути не доступно на серверах компанії Microsoft.
Підтримка в Linux / UNIX реалізована за допомогою вільного драйвера exFAT, що працює поза ядра (FUSE) [2]. Драйвер доступний в репозиторіях більшості основних систем. Користувачам інших дистрибутивів пропонується зібрати драйвер з вихідних. Також є нативна реалізація від Samsung, позбавлена недоліків Fuse. [3]
Оновлений в 2011 році MacBook Pro також має підтримку карт пам'яті SDXC [4]. Всі нові пристрої від Apple з Mac OS X 10.6.5 або старше підтримують карти SDXC при наявності фізичного слота в пристрої.
Android підтримує SDXC на заводських прошивках більшості флагманів, для інших же як і у Linux, потрібен драйвер Samsung

Проблеми сумісності [ред | правити вікі-текст]
Ambox outdated serious.svg
Інформація в цій статті або деяких її розділах застаріла.
Ви можете допомогти проекту, оновивши її і прибравши після цього даний шаблон.
Відразу ж після затвердження стандарт піддався критиці з-за того, що стандартної файлової системою для нього є запатентована exFAT. Її специфікацій у вільному доступі немає, повноцінного вільного драйвера теж немає (на даний момент існує власницький драйвер для Linux і Android для фірм і OEM-виробників обладнання [5]). Таким чином, карти SDXC не можна буде використовувати в вільних операційних системах. Навіть якщо за допомогою зворотного розробки буде створено повнофункціональний драйвер для цієї файлової системи, то його використання через патенти може бути незаконно в деяких країнах. При переформатуванні карти в іншу файлову систему, вільну і підтримуючу накопичувачі і файли великого об'єму (наприклад, ext4 або UDF), карта може втратити сумісність з пристроями, для яких призначена [6].

MiniSD і MicroSD [ред | правити вікі-текст]
Для мініатюрних приладів розроблені miniSD розміром 20 × 21,5 × 1,4 мм і найменша з усіх карт - MicroSD (раніше відома як TransFlash, T-Flash або TF) [7] розміром 11 × 15 × 1 мм. Для карт MiniSD і MicroSD існують перехідники (адаптери), за допомогою яких їх можна вставляти в будь-який слот для звичайної SD-карти. В деякі кардридери miniSD і microSD можуть бути вставлені без адаптера. [8]

Мікроконтролер [ред | правити вікі-текст]
Карта розміром 24 × 32 × 2,1 мм забезпечена власним контроллером [9] [10] і спеціальною областю, здатної, на відміну від MMC, записувати інформацію таким чином, щоб неавторизоване читання інформації було неможливо, відповідно до вимог «Secure Digital Music Initiative ». Цей факт був відображений в назві стандарту ( «Secure Digital»). Для запису в захищену область використовується спеціальний протокол записи, недоступний для звичайних користувачів. При цьому карта також може бути захищена паролем, без якого доступ до записаної інформації неможливий; відновити працездатність карти можна тільки її повним переформатуванням з втратою записаної інформації.

Карти формату Secure Digital забезпечені механічним [11] перемикачем захисту від запису. У положенні «lock» неможливі запис інформації, і, відповідно, видалення файлів і форматування карти, що дозволяє уникнути випадкової втрати інформації. Однак слід враховувати, що власне захист від запису здійснюється не самою картою, а пристроєм, що використовують карту, і може виявитися в ньому не реалізованої або навмисно відсутні. Наприклад, автозавантаження резидентної програми CHDK для фотоапаратів Canon працює, тільки коли карта захищена від запису.

У більшості випадків SD можна замінити MMC-картою. Зворотній заміна зазвичай неможлива: SD товщі і може просто не увійти в слот для MMC.

Система передачі
Карти можуть підтримувати різні поєднання наступних типів шин і режимів передачі. Режим шини SPI і однобітовий режим шин SD є обов'язковим для всіх типів карт, як описано в наступному розділі. Нумерація висновків для всіх розмірів карт SD і хост-пристроїв є однаковою.

Режим шини SPI: Serial Peripheral Interface в основному використовується в мікроконтролерах. Цей тип шини підтримує лише 3,3-вольтової інтерфейс. Це єдиний тип шини, який не вимагає ліцензії на хост.
Однобітовий режим шини SD: Окрема шина для команди і каналів передачі даних.
Четирёхбітовий режим шини SD: Використовує додаткові контакти, змінені деякі контакти. Для карт UHS-I і UHS-II потрібно саме цей режим.
Фізичний інтерфейс включає в себе 9 контактів, за винятком того, що для карт miniSD додано два незв'язаних контакту в центрі і microSD-карти не використовують один з двох загальних контактів.

Режим шини SPI
MMC
вывод
SD
вывод
miniSD
вывод
microSD
вывод
НазваниеВх/ВыхЛогикаОписание
1
1
1
2
Режим
Вх
ДЛ
Выбор режима SPI (негативная логика)
2
2
2
3
ВвД
Вх
ДЛ
Ввод данных SPI в последовательном режиме
3
3
3

Общий
Общий
Пит
Общий
4
4
4
4
Пит
Пит
Пит
Питание
5
5
5
5
Синхр.
Вх
ДЛ
Синхронизация SPI
6
6
6
6
Общий
Общий
Общий
Общий
7
7
7
7
ВывД
Вых
ДЛ
Вывод данных SPI в последовательном режиме

8
8
8
НП
Прерыв.
.
Вых
.
ОК
Не используется (карты памяти)
Прерывание (SDIO) (негативная логика)

9
9
1
НП
.
.
Не используется


10

НП
.
.
Зарезервировано


11

НП
.
.
Зарезервировано

Однобитовый режим шины SD
MMC
вывод
SD
вывод
miniSD
вывод
microSD
вывод
НазваниеВх/ВыхЛогикаОписание
1
1
1
2
НП
.
.
Не используется
2
2
2
3
КМД
Вх/Вых
ДЛ,
ОК
Команда,
Ответ
3
3
3

Общий
Общий
Общий
Общий
4
4
4
4
Пит
Пит
Пит
Питание
5
5
5
5
Синхр.
Вх
ДЛ
Синхронизация
6
6
6
6
Общий
Общий
Общий
Общий
7
7
7
7
ДАТ0
Вх/Вых
ДЛ
Передача данных SD 0

8
8
8
НП,
Прерыв.
.
Вых
.
ОК
Не используется (карты памяти)
Прерывание (SDIO) (негативная логика)

9
9
1
НП
.
.
Не используется


10

НП
.
.
Зарезервировано


11

НП
.
.
Зарезервировано
Четырёхбитовый режим шины SD
MMC
вывод
SD
вывод
miniSD
вывод
microSD
вывод
НазваниеВх/ВыхЛогикаОписание
.
1
1
2
ДАТ3
Вх/Вых
ДЛ
Передача данных SD 3
.
2
2
3
КМД
Вх/Вых
ДЛ,
ОК
Команда,
Ответ
.
3
3

Общий
Общий
Общий
Общий
.
4
4
4
Пит
Пит
Пит
Питание
.
5
5
5
Синхр.
Вх
ДЛ
Синхронизация
.
6
6
6
Общий
Общий
Общий
Общий
.
7
7
7
ДАТ0
Вх/Вых
ДЛ
Передача данных SD 0

8
8
8
ДАТ1,
Прерыв.
Вх/Вых,
Вых
ДЛ
ОК
Передача данных SD 1 (карты памяти)
Прерывание (SDIO)

9
9
1
ДАТ2
Вх/Вых
ДЛ
Передача данных SD 2


10

НП
.
.
Зарезервировано


11

НП
.
.
Зарезервировано


Нумерація контактів для карт (зверху вниз): MMC, SD, miniSD, microSD. Помітна еволюція від найбільш старого формату MMC, на базі якого був створений SD.

опис:


Напрямок визначається щодо карти. Вх = Вхід, Вих = Вихід.

ДЛ = Двотактна логіка з третім стабільним станом (Z-стан), коли вихід не підключений ні до харчування, ні до загального проводу ( «обрив» ланцюга).

ОК = Відкритий колектор.

Піт = Харчування, НП = Чи не підключено (або високоімпедансное стан).

Енергоспоживання [ред | правити вікі-текст]

Споживана потужність SD карти залежить від її швидкісного режиму, виробника і моделі.


Під час передачі споживана картами потужність може перебувати в діапазоні 66-330 мВт (20-100 мА при напрузі живлення 3,3 В). Для карт, створених за технологією TwinMos, максимальна потужність споживання в режимі запису становить 149 мВт (45 мА). За технологією фірми Toshiba споживання становить від 264 до 330 мВт (80-100 мА). [13] Струм в режимі очікування значно нижче: менш ніж 0,2 мА (карти microSD 2006 року випуску). [14] Якщо є обмін даних протягом тривалого періоду, то відбувається значне споживання енергії батареї в портативних пристроях, наприклад в смартфонах, де батареї мають ємність в 6 год (Samsung Galaxy S2, 1650 мАг @ 3,7 В)).


Якщо хост-пристрій підтримує режим швидкість шини SDR104 або UHS-II, то сучасні карти UHS-II можуть споживати потужність до 2,88 Вт. Мінімальне енергоспоживання в разі UHS-II становить 0,72 Вт.


Шина UHS

UHS (Ultra High Speed) bus - високошвидкісний протокол обміну даними, введений в версіях стандарту 3 і 4. Специфікація вимагає забезпечення сумісності карт і контролерів UHS з більш ранніми інтерфейсами на Normal Speed і High Speed. [16]


Інтерфейс UHS-I визначений в технічному описі версії 3.01. Швидкість обміну даними по інтерфейсу - 50 МБ / с або 104 МБ / c. Використовуються стандартні контакти, однак призначення деяких контактів перевизначити для реалізації 4-бітного обміну даними.


Інтерфейс UHS-II визначений в технічному описі версії 4.00. Швидкість обміну - 156 МБ / с або 312 МБ / c. Карти цього стандарту містять два ряди контактів - 17 для звичайної карти і 16 для microSD; використовується 4-бітовий режим обміну. У 2013 році компанії Panasonic, PNY і Toshiba представили свою першу продукцію із застосуванням даної технології.


Интерфейс шины данныхЛоготип картЛоготип шиныСкорость обменаВерсия стандарта
Normal SpeedSD SDHC SDXC —12,5 МБ/с1.01
High Speed25 МБ/с2.00
UHS-ISDHC SDXC

Есть вопросы по Карти пам'яті Secure Digital Memory?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Ваше имя:

Email:

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Карти пам'яті Secure Digital Memory:

Інформація
Украина Черкаси Смілянская 149

(оптовий ринок база ОПС)

Пн.-Пт. с 09:00 до 16:00

Сб. с 10:00 до 14:00, Вс. - вихідний

+38(0472)382962 (Черкаси)
+38(0472)385568 (Черкаси)
+38(068)3917255 (Київстар)
+38(068)3923496 (Київстар)
Соціальні мережі
facebook twitter youtube

© WebHosst

Звязок
Ваше имя:

Email:

Тема сообщения:

Текст сообщения: